Przerwa techniczna - Technical break - Technische Pause

PL Uprzejmie informujemy, że w związku trwającymi pracami modernizacyjnymi w dniu 30 czerwca -1 lipca strona internetowa borniak nie będą dostępne. Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

EN We would like to kindly inform you that due to the ongoing modernization works on June 30 - July 1, the website of the borniak will not be available. We sincerely apologize for any inconvenience caused.

DE Wir möchten Sie darüber informieren, dass aufgrund der laufenden Modernisierungsarbeiten vom 30. Juni bis 1. Juli die Website des borniak nicht verfügbar sein wird. Wir entschuldigen uns aufrichtig für etwaige Unannehmlichkeiten.

Przystawka do zimnego wędzenia INOX

Symbol: ZWS-01
EAN: 5902114270599
Dostępność: Na stanie
229,00 zł

Cena zawiera podatek VAT

- +
  • Pozwala uzyskać temperaturę zbliżoną do aktualnej temperatury atmosferycznej.
  • Idealna do wędzenia szynek, ryb, salami i serów.
  • Łatwa instalacja.
  • Wykonanie INOX

Opis

Wędzenie dymem zimnym to nowe doznania smakowe. Koneserzy uważają smak tego typu wędzonek za bardziej wyszukany. Przystawka do zimnego wędzenia ZWS-01 to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą spróbować tej metody.

Wędzenie dymem zimnym odbywa się w temperaturze do 24 stopni celsjusza. Trwa ono od kilkunastu godzin aż do 16 dni (z tym, że wędzonki nie powinny być cały czas w dymie). Standardowo generator włącza się na 2 godziny rano i dwie godziny wieczorem. Chyba, że receptura, z której korzystamy wskazuje inaczej.

Generator dymu, będący częścią wędzarni, posiada grzałkę 110W. Grzałka ta może podnieść temperaturę o 30 stopni względem toczenia. Przystawka ZWS-01 pozwala obniżyć temperaturę do warunków zimnego wędzenia, w wyniku czego uzyskujemy w komorze temperaturę zbliżoną do temperatury atmosferycznej.

Przystawka ZWS-01 jest wykonana z blachy nierdzewnej i pasuje do wszystkich naszych wędzarni i smokerów z tego samego rodzaju blachy.

Eksploatacja

Instalacja generatora dymu nie nastręcza żadnych trudności. Użytkowanie jest równie proste. Specjalnie wyprofilowane nóżki zapewniają stabilność konstrukcji, a dzięki szufladzie możemy bezproblemowo usunąć popiół wytworzony podczas pracy generatora.

Generator dymu montujemy z przystawką i łączymy ją rurą spiro z komorą. Długość przewodu doprowadzającego dym powinna zawierać się w przedziale 1-2m.

 

Uwaga! W zestawie nie ma rury flexy fi 100.

Przystawka do zimnego wędzenia - Łosoś na zimno

Specyfikacja

Więcej informacji
SKUHAB/ZWS01
SymbolZWS-01
EAN5902114270599
ProducentBorniak
MateriałStal nierdzewna 1.4016
KompatybilnośćWędzarnia, Smoker typ 70 i 150
Wymiary (DxSxW) 24 x 25 x 29 cm
Waga2 kg
Wymiary opakowania (DxSxW)25 x 25 x 35 cm
Waga opakowania2 kg
UwagiNie zawiera rury spiro fi 100

Opinie

Pozostaw swoją opinię

Opiniujesz teraz: Przystawka do zimnego wędzenia INOX