Przystawka do zimnego wędzenia Alu-Cynk

Symbol: ZW-01
EAN: 5902114270032
Dostępność: Na stanie
179,00 zł

Cena zawiera podatek VAT

- +
  • Pozwala uzyskać temperaturę zbliżoną do aktualnej temperatury atmosferycznej.
  • Idealna do wędzenia szynek, ryb, salami i serów.
  • Łatwa instalacja.

Opis

Wędzenie dymem zimnym to nowe doznania smakowe. Koneserzy uważają smak tego typu wędzonek za bardziej wyszukany. Przystawka do zimnego wędzenia ZW-01 to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą spróbować tej metody.

Wędzenie dymem zimnym odbywa się w temperaturze do 24 stopni celsjusza. Trwa ono od kilkunastu godzin aż do 16 dni (z tym, że wędzonki nie powinny być cały czas w dymie). Standardowo generator włącza się na 2 godziny rano i dwie godziny wieczorem. Chyba, że receptura, z której korzystamy wskazuje inaczej.

Generator dymu, będący częścią wędzarni, posiada grzałkę 110W. Grzałka ta może podnieść temperaturę o 30 stopni względem toczenia. Przystawka ZW-01 pozwala obniżyć temperaturę do warunków zimnego wędzenia, w wyniku czego uzyskujemy w komorze temperaturę zbliżoną do temperatury atmosferycznej.

Przystawka ZW-01 jest wykonana z blachy Alu-cynk i pasuje do wszystkich naszych wędzarni i smokerów z tego samego rodzaju blachy.

Eksploatacja

Instalacja generatora dymu nie nastręcza żadnych trudności. Użytkowanie jest równie proste. Specjalnie wyprofilowane nóżki zapewniają stabilność konstrukcji, a dzięki szufladzie możemy bezproblemowo usunąć popiół wytworzony podczas pracy generatora.

Generator dymu montujemy z przystawką i łączymy ją rurą spiro z komorą. Długość przewodu doprowadzającego dym powinna zawierać się w przedziale 1-2m.

 

Uwaga! W zestawie nie ma rury flexy fi 100.

Przystawka do zimnego wędzenia - Łosoś na zimno

Specyfikacja

Więcej informacji
SKUHAB/ZW01
SymbolZW-01
EAN5902114270032
ProducentBorniak
MateriałBlacha Alu-cynk
KompatybilnośćWędzarnia, Smoker typ 70 i 150
Wymiary (DxSxW) 24 x 25 x 29 cm
Waga2 kg
Wymiary opakowania (DxSxW)25 x 25 x 35 cm
Waga opakowania2 kg
UwagiNie zawiera rury spiro fi 100

Opinie

Pozostaw swoją opinię

Opiniujesz teraz: Przystawka do zimnego wędzenia Alu-Cynk