Na co zwrócić uwagę wybierając wędzarnię elektryczną?

Na co zwrócić uwagę wybierając wędzarnię elektryczną?

Na co zwrócić uwagę wybierając wędzarnię elektryczną?

Marzą Ci się własnoręcznie przygotowane potrawy wzbogacone o niepodrabialny aromat naturalnego dymu? Decyzja o zakupie wędzarni elektrycznej to dopiero połowa sukcesu. Na rynku dostępna jest szeroka gama modeli zasilanych prądem, które różnią się znacząco pod względem specyfikacji, możliwości oraz walorów czysto użytkowych. Poniżej podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę podczas wizyty w sklepie internetowym.

Kupujemy wędzarnię elektryczną - wszystko, co musisz wiedzieć
Zacznijmy od absolutnej podstawy, czyli zakresu temperatury obsługiwanej przez wędzarnię elektryczną. To właśnie ten parametr w dużej mierze wpływa na wybór przepisów, które będziesz w stanie realizować. Klasyczne szafy wędzarnicze dostępne w ofercie Borniak to maksymalna temperatura 120 stopni - w zupełności wystarczy to do uwędzenia każdego rodzaju mięsa, ryby, serów oraz warzyw. Jeśli jednak należysz do miłośników BBQ w wydaniu amerykańskim, warto zainwestować w wędzarnię typu Smoker - 150 stopni pozwoli Ci przygotować długą pieczoną wołowinę, glazurowane żeberka, a nawet steki i burgery. Upewnij się również, czy urządzenie posiada tryb wędzenia na zimno, co dodatkowo zwiększa jego możliwości.

Jeśli chodzi o inne parametry wędzarni elektrycznej, bez wątpienia warto zwrócić uwagę na pojemność komory wędzarniczej. Wszystko zależy od Twoich własnych preferencji oraz zapotrzebowania - do wyboru masz modele o pojemności 70 lub 150 litrów, co przekłada się odpowiednio na 10 lub 20 kg mięsa rozłożonego na kilku poziomach.

Wędzarnie elektryczne to również dodatkowe wyposażenie i systemy, których celem jest poprawa ogólnego doświadczenia użytkownika. Mowa tutaj przede wszystkim o timerach i panelach sterowania - w wersji z zegarem możesz nie tylko precyzyjnie kontrolować temperaturę, ale także ustawiać czas pracy poszczególnych trybów, takich jak grzanie, generowanie dymu oraz osuszanie.

Sprawdź ofertę Borniak!
Więcej informacji na temat poszczególnych cech wędzarni elektrycznych dostępnych w naszej ofercie znajdziesz w opisach produktowych. Zachęcamy również do kontaktu z naszymi doradcami - z chęcią podpowiemy Ci, na co jeszcze warto zwrócić uwagę przed zakupem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone.