Co to jest generator dymu i jak działa podczas wędzenia?

Co to jest generator dymu i jak działa podczas wędzenia?

Co to jest generator dymu i jak działa podczas wędzenia?

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z wędzeniem żywności i chcesz poprawić cały proces, lub chcesz zmodernizować swoją wędzarnię, to powinieneś rozważyć zakup generatora dymu. Generator dymu Borniaka to "serce wędzarni Borniaka", ale może być skutecznym dodatkiem do innych wędzarni, generując dym powoli i równomiernie. Jego użycie nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Możesz osiągnąć doskonałe rezultaty wędzenia przy minimalnym wysiłku. W zasadzie, wszystko sprowadza się do umieszczenia wiórków drewna w pojemniku i naciśnięcia przycisku!

Co to jest generator dymu?

Uważamy, że jest to klucz do udanego wędzenia żywności. Ma ogromny wpływ na rezultaty wędzenia, ponieważ zapewnia płynną i równomierną pracę urządzenia. Nie ma tu ognia - dym osiąga się poprzez żarzenie się wiórków. Wykonany jest z arkuszy Aluzinc lub stali nierdzewnej, w zależności od odpowiedniego modelu. Posiada zbiornik, który jest wystarczająco duży, aby pomieścić wystarczającą ilość wiórków, aby wytworzyć do 8 godzin dymu. Jeśli chodzi o design, są także otwory powietrzne, które regulują ilość dostarczanego do komory powietrza. Element grzewczy został specjalnie zaprojektowany w taki sposób, że żarzące się wiórki drewna przynoszą najlepszy smak w wędzonej żywności. Nie ma czernienia mięsa ani szkodliwych substancji!

Jak działa generator dymu podczas wędzenia?

Wypełniasz zbiornik generatora dymu aż do samej góry. Wierzchołek można łatwo przykryć pokrywką. Generator dymu jest zaprojektowany w taki sposób, że po włączeniu urządzenia podajnik obraca się i transportuje wiórki drewniane na grzałkę. Wiórki zaczynają żarzyć się, gdy znajdują się w strefie grzewczej. Następnie żarzące się wiórki drewniane są przez niego przepychane i ostatecznie spadają do misy z wodą.

Jedno urządzenie wypełnione wiórkami pozwala na generowanie dymu przez maksymalnie 8 godzin. Oznacza to, że można łatwo wędzić jedzenie bez konieczności ciągłego dodawania wiórków podczas procesu. Jedyną rzeczą, o której musisz pamiętać, jest opróżnianie misy z wypalonymi wiórkami drewnianymi, gdy jest pełna. Gdy już skończysz, odłącz zasilanie. Następnie po prostu usuń nagromadzenia na sprężynie podajnika za pomocą skrobaka, kombinerek lub innego narzędzia. Pamiętaj, że wiórki drewniane muszą być suche. Dodawanie mokrych wiórków wytworzy dym zawierający substancje szkodliwe.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone.