Smoker czy wędzarnia? Sprawdź co będzie dla Ciebie odpowiednie

Smoker czy wędzarnia? Sprawdź co będzie dla Ciebie odpowiednie

Smoker czy wędzarnia? Sprawdź co będzie dla Ciebie odpowiednie

Oczywiście, jeśli wiesz czego potrzebujesz! Oferta urządzeń Borniak   Oferta urządzeń Borniak to przede wszystkim dwie główne kategorie produktów, czyli wędzarnie oraz smokery BBQ. Poniżej podpowiadamy, która z opcji będzie lepsza dla Ciebie.

Klasyczna wędzarnia czy smoker BBQ - co wybrać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym tak naprawdę jest klasyczne barbecue (BBQ) na modłę amerykańską. Wbrew obiegowej opinii, nie jest po prostu grill, a przynajmniej nie taki, jakim znamy go w Polsce. Barbecue opiera się w dużej mierze na powolnym opiekaniu produktów w niższej temperaturze (nawet kilka godzin w 100-150 stopniach). Choć moc wędzarni BBQ jest nieco wyższa, zdecydowanie bliżej im do urządzeń wędzarniczych - wędzenie jest także nieodzownym elementem metody barbecue. Trudno wyobrazić sobie klasyczne potrawy kuchni amerykańskiej bez charakterystycznego dymnego aromatu. Co przygotujesz z pomocą Smokera Borniak? Szarpana wieprzowina, żeberka, steki, pastrami, a także inne potrawy w duchu slow-cooked.

Klasyczna wędzarnia Borniak dedykowana jest osobom, które pragną wkroczyć do świata nieco bardziej tradycyjnych wędzonek. Niższa temperatura (maksymalnie 120 stopni) w połączeniu z dymem ze specjalnie przygotowanych zrębek w zupełności wystarczą Ci do przygotowania aromatycznych wędlin, kiełbas, ryb, a także wędzonych serów. Urządzenia te zachwycą również miłośników wędzonych warzyw - jak choćby papryka, cebula, pomidory czy kapusta to tylko niektóre z propozycji.

Smokery i wędzarnie - szlachetny aromat na wyciągnięcie ręki!

Domowa wędzarnia wolnostojąca to doskonały sposób na to, by cieszyć się całą gamą klasycznych wędzonek. Smokery BBQ dokładają do tego możliwość przygotowywania potraw kuchni amerykańskiej - większy zakres temperatury zwiększa tutaj możliwości sprzętu. To od Ciebie zależy, jakie spektrum możliwości spełni Twoje oczekiwania. Sprawdź pozostałe wpisy na naszej stronie internetowej, by dowiedzieć się więcej na temat produktów Borniak.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone.