Przerwa techniczna - Technical break - Technische Pause

PL Uprzejmie informujemy, że w związku trwającymi pracami modernizacyjnymi w dniu 30 czerwca -1 lipca strona internetowa borniak nie będą dostępne. Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

EN We would like to kindly inform you that due to the ongoing modernization works on June 30 - July 1, the website of the borniak will not be available. We sincerely apologize for any inconvenience caused.

DE Wir möchten Sie darüber informieren, dass aufgrund der laufenden Modernisierungsarbeiten vom 30. Juni bis 1. Juli die Website des borniak nicht verfügbar sein wird. Wir entschuldigen uns aufrichtig für etwaige Unannehmlichkeiten.

Wędzona makrela

Wędzona makrela

Wędzona makrela

Wędzona ryba to jeden z najpopularniejszych produktów na rynku, jednak uwędzenie jej samemu sprawia wielką radość! Dzięki samodzielnemu przyrządzeniu makreli zyskujemy produkt bogaty w nienasycone tłuszcze omega-3 i omega-6, jak również delikatny i niepowtarzalny smak. Sami możemy zdecydować jakich zrębek użyjemy, a co za tym idzie - sami decydujemy o smaku i wyglądzie.

Ingredients

Składniki
  • 4 filety z makreli
Zalewa
  • 50 g soli kamiennej niejodowanej na 1 litr wody
  • 3 ziarna ziela angielskiego
  • 5 ziaren pieprzu czarnego
  • 2 liście laurowe
  • ok 10 ziaren kolendry

Wykonanie

Ryby należy oczyścić i wypatroszyć. Solankę zagotować z przyprawami, by ich aromat przeniknął do wody (przyprawy dobrze wcześniej rozgnieść w moździerzu). Ostudzić i zalać filety na 8 - 12 godzin. Następnie wyjąć, przepłukać pod bieżącą wodą, osuszyć ręcznikiem papierowym i ułożyć na kratce do ocieknięcia i wysuszenia. Ryba będzie gotowa, gdy jej skóra stanie się lśniąca. Następnie ułożyć filety na półkach wędzarni i dodatkowo osuszyć około 30 minut w temperaturze 50°C. Kolejnym etapem jest włączenie generatora dymu i podniesienie temperatury o 5°C. Tak wędzić przez 2 godziny. Na koniec znów podwyższyć temperaturę o 10°C i zostawić w dymie na 20 minut.

Czy podoba ci się ten przepis?
TAK (58)
NIE (13)

O autorze

Skomentuj